اگر نگاهی به لیست جاذبه‌‌های توریستی ایران خودمان و نیوزیلند بیندازیم یک تفاوت بزرگ را خواهید یافت. در ایران اغلب جاذبه‌های توریستی بناهای تاریخی است ولی از آنجاییکه نیوزیلند چیزی به نام بنای تاریخی ندارد اغلب جاذبه‌های توریستی طبیعت است و جاذبه های ساخت بشر. نکته‌ی جالب این ساخته‌های بشر این است که عمدتا این جاذبه‌ها اختصاص به شرکتهای خصوصی، کوچک و کارآفرینانه دارند. جاذبه‌هایی مثل پازل ورلد، آدرنالین پارک و ... .

یکی از این جاذبه‌های توریستی در جزیره جنوبی نیوزیلند مرزعه کانگوروهای کوچک اهلیست که با نام والابی شناخته می‌شوند. این مزرعه متعلق به خانم میانسالی(تا حدودی کهنسال) است به نام Gwen‌ است که پیش از این در آن کشت وزرع می‌کرده و از سال 1977 که یکی از شکارچیها والابی یتیمی را به او می‌دهد مشغول بزرگ کردن این حیوانات دوست داشتنی است. او با این فکر که می‌تواند از این حیوانات منبع درآمدی بسازد از 15 سال پیش مزرعه خود را به روی عموم گشوده است و بازدیدکنندگان هم می‌توانند از این حیوانات دیدن کنند و هم اینکه با دستان خود به این حیوانات زیبا غذا دهند.

این مزرعه هم اکنون یکی از ده جاذبه پربازدید و توصیه شده توریستی در مسیر کرایست‌چرچ به داندین است. در این مزرعه علاوه بر والابیها شما می توانید از نزدیک حیواناتی مثل طاووس، اسب پونی و سایر حیوانات اهلی را ببینید.

گوین در پاسخ به سوال ما که پرسیدیم با این سن (69 سال) چرا هنوز اینقدر پر تلاش است گفت: فقر!

ورودوی بازدید از این مزرعه و غذا دادن به والابیها برای بزرگسالان 12 دلار و برای کودکان 9 دلار است. پیش از ورود به مزرعه یک دوره آموزشی کوتاه 5 دقیقه‌ای برای شما برگراز می شود تا بدانید چگونه به والابیها غذا بدهید. او می‌گفت حتما با اینها انگلیسی صحبت کنید!!!! البته فارسی هم بلد بودند، ما امتحان کردیم فهمیدند!!!!!

عکسهایی از این مزرعه را در ادامه ببینید.

اطلاعات بیشتر در مورد این جاذبه توریستی: اینجا و اینجا

 موزه‌ای کوچک از اشیاء قدیمی!

 

 

والابیهایی که از دست شما غذا می‌گیرند.

یک بچه والابی یتیم!

دیدگاه‌ها   

+1 # Moloud delavar 1393-08-09 16:53
چقد جالب..ما با اين همه امكانات متاسفانه استفاده نميكنيم......مخ صوصا تو شمال....با ايه همه منابع طبيعي...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید