امروز به نکته جالبی برخوردم. سایت خبری تابناک سوالی از کاربران خود پرسیده بود که اگر شما یک مدیر دولتی بودید حاضرید از دریافتی کلان خود چشم پوشی کنید که بیش از 60% پاسخ داده‌اند خیر!!! 

چند هفته‌ایست که جامعه در التهاب فیش‌های حقوقی کلان برخی مدیران است. برخورد بسیاری از مردم در این زمینه احساسی و توام با خشم است و از این مدیران به عنوان حیف ومیل کننده بیت المال نام می‌برند. اما دو نکته مهم در این میان مغفول است.

اول: تقریبا تا جاییکه اطلاع داریم، خوانده‌ایم و بعضا دیده‌ایم مدیران ارشد شرکتهای بزرگ و چند ملیتی، بانکها و بیمه‌ها، صنایع نفت و گاز و ... در همه جای دنیا حقوقهای کلانی دریافت می‌کنند. البته این مساله توجیه کننده دریافت حقوق بالا برای مدیران نیست اما آنچه باعث دریافت حقوقهای کلان می‌شود، کارایی و لیاقت این مدیران است. من چند سالی که در صنعت خودرو فعال بودم همواره نام کارلوس گوسن را می‌شنیدم. مدیری که نیسان را از ورشکستگی نجات داد و طی یک دوره 5 ساله این شرکت را به یک خودروسازی موفق تبدیل کرد. فکر می‌کنید دریافتی او چقدر است؟ شاید باورش سخت باشد ولی گوسن که به قاتل هزینه‌ها معروف بود دریافتی 8.5 میلیون دلاری از رنو-نیسان دارد. عملکرد او چنان بود که تنها در 4 سال بدهی 20 میلیارد دلاری نیسان را پرداخت کرد و شرکت را به شدت سودآور کرد. حال به نظر شما نباید به چنین مدیری حقوق میلیون دلاری داد؟

در لینک‌های زیر اطلاعاتی در مورد گوسن و حقوق دریافتی‌اش خواهید خواند.

 

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%84%D9%88%D8%B3_%D8%BA%D8%B5%D9%86

http://donya-e-eqtesad.com/news/890435/

دوم: آنچه موجب خشم جامعه شده است به نظر من نه دریافتی بالای مدیران که دریافتی پایین عمده اقشار جامعه است. حقوق کارگران و کارمندان در جامعه ما به قدری پایین است که کفاف زندگی روزمره را هم نمی‌دهد. نه تنها کارگران و کارمندان که حتی بخش عظیمی از جامعه دانشگاهی و افرادی که تحصیلات بالایی در حد دکترا دارند دریافتی‌های معقولی ندارند و اگر آمارهای اعلام شده در خصوص خط فقر را بپذیریم (که تردیدهایی در آن هست) تقریبا اغلب تحصیلکرده‌های جامعه و حتی بخش قابل توجهی از جامعه پزشکی (که حساسیتهای زیادی در مورد دریافتی‌های آنها نیز وجود دارد) عملا زیر خط فقر زندگی می‌کنند. بنابراین این دریافتی پایین بخش عمده جامعه است که احساسات آنها را برمی‌انگیزد نه دریافتی بالای مدیران؛ و اتفاقا به نظرم پاسخی که کاربران به سوال سایت تابناک داده‌اند همین مساله را می‌رساند. در حالیکه جامعه، این مدیران را دزد بیت‌المال می‌خواند اما از هر 3 نفر 2 نفر همین جامعه خواهان دریافت حقوق نجومی است!

با توجه به این موارد به نظرم رویکرد جامعه بیشتر احساسی است تا منطقی. اگر مدیری در هر بخشی چه دولتی و چه خصوصی لیاقت و کاردانی کافی را داشته باشد و بتواند بنگاه اقتصادی تحت فرمان خود را سودآور کرده و توسعه دهد و از این راه به جامعه خدمت کند و نیز اشتغال ایجاد کند، مستحق دریافت هر عددی است و برعکس، مدیر بی‌لیاقت ارزش پرداخت حقوق در حد کارمند معمولی را نیز ندارد. اینکه مدیران ارشدی که حقوقهای بالا دریافت می‌کرده‌اند آیا لایق بوده‌اند یا خیر بحث دیگری است و باید مستقلا بررسی شود. متاسفانه آنچه در این چند هفته اصلا به آن پرداخته نشده است سوال از عملکرد این مدیران بود. حتی یک مورد نوشته و اظهار نظر در این مورد ندیدم. شاید در بین این مدیران یک نفر لایق بود. آیا او هم باید در این جو متشنج از کار برکنار شود؟ لااقل پرس و جوی من در مورد یکی از مدیران نشان می‌داد که لایق بوده است و الله اعلم....

جالب است بدانیم مدیری که توانمند باشد با رساندن سود به سازمان تحت امر خود اتفاقا باعث افزایش حقوق و مزایای کارکنان شرکت می‌شود و از این حیث نیز عملکرد یک مدیر می‌تواند بر دریافتی همه تاثیرگذار باشد. یک نکته دیگر هم وجود دارد. اگر دریافتی مدیر هماهنگ با کارایی او نباشد بسیاری از آنها به دلیل دریافتی پایین ممکن است تمایلی به ماندن در بخشهای دولتی نداشته باشند و وارد بخشهای خصوصی شوند که باز هم از این جهت بخش دولتی و در برخی موارد جامعه از خدمات مدیران لایق محروم خواهد ماند.

در نهایت امیدوارم خوانندگان عزیز این مطلب بنده را به باد ناسزا نگیرند و بنده را متهم به  طرفداری از مدیران با حقوق کلان نکنند. آنچه عرض شد یک بررسی علمی و مدیریتی است.

نکته اخلاقی: جامعه‌ای که اینچنین از دست مدیران با حقوق میلیونی خشمگین است چرا با رای بیش از 61% (تقریبا 2 نفر از 3 نفر) این حقوق را می‌پذیرد؟ آیا این رای با خشم جامعه در تضاد نیست؟

دیدگاه‌ها   

0 # گورتانیان نژاد 1395-04-18 09:30
با سلام و احترام
استاد بزرگوار بنده با نظر شما موافقم اگر نظام شایسته سالاری در جامعه حاکم باشد و هر شخص در قبال عملکرد شایسته و خوب خود پاداشی در خور ان دریافت نماید و فرد بی کفایت در برابر بی کفایتی و کم کاری خود بازخواست گردد بی شک اکثریت قریب به اتفاق موافق خواهند بود. علاوه بر ان که انسان همیشه به دنبال بهترینهاست....
شاد باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید